PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
drukuj

Olimpiada Przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości

Przedsiębiorczość jako nowy przedmiot szkolny została wprowadzona do szkół średnich zaledwie kilka lat temu. Spotkało się to z życzliwym przyjęciem, zarówno ze strony nauczycieli, rodziców i uczniów, jak również przedsiębiorców, instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych, które od samego początku transformacji gospodarczej w Polsce zwracały uwagę, że nasz system edukacyjny nie przygotowywał młodego człowieka do sprawnego funkcjonowania w gospodarce rynkowej. Waga przedsiębiorczości jako przedmiotu szkolnego, obowiązkowego dla wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie budzi niczyich wątpliwości, a mimo tego jest ona jednym z niewielu przedmiotów, który nie doczekał się jeszcze ogólnopolskiego konkursu organizowanego na zasadach olimpiady przedmiotowej.

Uznając, iż sytuacja ta wymaga zmiany Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych podjęła się organizacji Olimpiady Przedsiębiorczości. W założeniach Olimpiada Przedsiębiorczości będzie łączyć w sobie różne cele. Począwszy od rozbudzania i wzmacniania postaw oraz zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów, poprzez tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej, wypracowanie dla nauczycieli przedmiotu wzorca dydaktycznego, służącego rozwijaniu zainteresowań ekonomicznych u młodzieży uzdolnionej, a skończywszy na zachęcaniu licealistów do studiowania na uczelniach ekonomicznych.

Wiecej informacji:
www.olimpiada.edu.pl

PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej pokl.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2006-11-10 18:03:48
Aktualizowany: 2006-11-10 18:03:48 przez Maciej Rogulski
Ilość odsłon: 12413
74/102/, ID=134
drukuj