PARP | Wspieramy e-Biznes | Portal Innowacji | Akademia PARP | KSU | EEN | Narodowy Program Przedsiębiorczości | Inwestycja w kadry | Pozostałe portale
- Polski Most Krzemowy
- Technologie Kosmiczne
- CIP
- Firmy rodzinne
- Telepraca
- BKL
- Zarządzanie kompetencjami w MSP
- E-punkt
- Instrument Szybkiego Reagowania
- Partnerstwo Publiczno-Prywatne
- Biznes dla Edukacji
- Kapitał Ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
drukuj

Konferencja końcowa projektu systemowego „Podnoszenie kompetencji kadry szkoleniowej”, Poddziałanie 2.2.2 PO KL

25.11.2014 r. (wtorek)

Centrum Nauki Kopernik,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w dniu 25 listopada 2014 roku zorganizowała w warszawskim Centrum Nauki Kopernik konferencję kończącą realizację projektu systemowego pn. „Podnoszenie kompetencji kadry szkoleniowej”. Projekt o budżecie 96 mln złotych wdrażany przez PARP w latach 2008-2014 pozwolił na przeszkolenie ponad 6500 trenerów biznesu.

Konferencja była okazją do dyskusji pomiędzy zaproszonymi gośćmi, w tym przedstawicielami instytucji szkoleniowych i trenerów biznesu, o ścieżkach podnoszenia kompetencji trenerskich i drodze do bycia spełnionym szkoleniowcem, a także o faktycznym wpływie EFS na rynek szkoleniowy i prognozach na kolejne lata.

Dyskusję poprzedziła niebanalna prezentacja wyników ogólnopolskiego badania trenerów pracujących z przedsiębiorcami i pracownikami, przeprowadzonego w III kwartale 2014, dzięki której ujrzeliśmy współczesny obraz trenera biznesu. Zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym wynik tego badania

Następnie uczestnicy konferencji mogli wybrać jedną z trzech ścieżek, w ramach których odbywały się poszczególne prezentacje i wykłady:

  • W Ścieżce I Dobre praktyki „Train the Trainers”, przedstawicielka firmy szkoleniowej Marschall Polska, realizującej w ramach Poddziałaniu 2.2.2 PO KL projekt „Akademia Trenerów Biznesu”, wraz z uczestnikiem z firmy Moët Hennessy, przestawili założenia i efekty jego udziału w szkole trenerskiej. Następnie odbyła się sesja dyskusyjna
    z udziałem trenerów biznesu, poświęcona odpowiedzi na pytanie: „Jak trener może dbać o swój rozwój?”;
  • Ścieżka II „Master training” była okazją do udziału w mini warsztatach trenerskich prowadzonych przez trenerów biznesu będących ekspertami w tematyce superwizji trenerskiej, inspiracji jako rodzaju wpływu społecznego w edukacji pozaformalnej oraz szkoleń opartych na dowodach;
  • W ramach Ścieżki III „W poszukiwaniu efektywności - Nowe formy szkoleniowe” uczestnicy zapoznali się z efektywnymi i innowacyjnymi formami szkoleniowymi, będącymi odpowiedzią na zmieniające się potrzeby w zakresie najlepszych praktyk rozwojowych takich jak blended-learning, media społecznościowe, crowdsourcing czy aplikacje mobilne.

Udział w konferencji był bezpłatny. Wzięło w niej udział blisko 220 osób, w tym ponad 180 przedstawicieli rynku trenerskiego.

Frekwencja, zainteresowanie uczestników programem konferencji oraz wyniki ankiet ewaluacyjnych potwierdzają, że udało się nam wspólnie stworzyć wartościowe wydarzenie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie na konferencję i aktywny w niej udział.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konferencji oraz filmu podsumowującego jej przebieg, a także do zapoznania się z materiałami prezentowanymi podczas konferencji przez poszczególnych prelegentów.

stopka PO KL

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

74/150/227/, ID=43313
PODZIEL SIĘ:

Formularz zgłaszania błędów na stronie internetowej pokl.parp.gov.plFormularz nie służy zgłaszaniu błędów w generatorach wniosków PARP!

Utworzony: 2014-10-15 12:18:54
Aktualizowany: 2014-12-10 08:52:12
Ilość odsłon: 10334
drukuj