Nabór wniosków do konkursu "Partnerstwo dla zwiększania adaptacyjności"
Nabór zamknięty
POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
jako Instytucja Wdrażająca (Instytucja Pośrednicząca II stopnia)
działając na podstawie rozporządzenia z dnia 4 września 2012 r. Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, 2007-2013 (Dz. U. z 2012 r., poz. 1064)
ogłasza konkurs zamknięty
o nr POKL/2.1.2/FS
na składanie wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.1.2 „Partnerstwo dla zwiększania adaptacyjności” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013
Dofinansowanie będzie udzielane na: wsparcie dla tworzenia i zwiększenia wartości zakładowych funduszy szkoleniowych w MMŚP połączone z wdrożeniem mechanizmów współzarządzania nimi przez partnerów społecznych.
O wsparcie w ramach konkursu mogą ubiegać się:
reprezentatywne organizacje związkowe lub reprezentatywne organizacje pracodawców - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego (Dz. U. Nr 100, poz. 1080, z późn. zm.) oraz ich struktury wewnątrzorganizacyjne, organizacje członkowskie, regionalne i branżowe, posiadające zdolność prawną.
Budżet Poddziałania na lata 2007-2013 wynosi: 394 511 298 EUR. Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 8 mln PLN. W ramach tej kwoty utworzono rezerwę w kwocie 400 tys. PLN z przeznaczeniem na ewentualne środki odwoławcze składane przez projektodawców od wyników oceny.
Zasady dotyczące udzielania pomocy publicznej i określania wysokości dofinansowania zostały zawarte w „Wytycznych dla Projektodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” (pobierz plik) w ramach konkursu o nr POKL/2.1.2/FS.
Minimalna wartość projektu wynosi 50 tys. PLN, maksymalna zaś nie może przekroczyć 3 mln PLN.
Przewidywane wskaźniki planowane do osiągnięcia w ramach dostępnej alokacji na konkurs:
- liczba przedsiębiorstw, które zostały objęte wsparciem: 400
- liczba przedstawicieli partnerów społecznych, którzy zostali objęci wsparciem w ramach projektu: 25
- liczba organizacji reprezentatywnych partnerów społecznych, które otrzymały wsparcie: 5
Ocena formalna i merytoryczna wniosków o dofinansowanie projektu będzie prowadzona w oparciu o następujące kryteria wyboru projektów:
- kryteria ogólne:
- kryteria formalne (ocena formalna);
- kryteria merytoryczne (ocena merytoryczna);
- kryteria horyzontalne (ocena merytoryczna).
- kryteria szczegółowe:
- kryteria dostępu (ocena formalna i merytoryczna);
- kryteria strategiczne (ocena merytoryczna).
Termin zakończenia oceny merytorycznej złożonych w ramach konkursu wniosków
i podania do publicznej wiadomości wyników oceny merytorycznej uzależniony jest od liczby wniosków podlegających ocenie, jednak nie powinien on przekroczyć 106 dni roboczych od dnia zakończenia naboru.
Wnioski o dofinansowanie projektów należy:
1. złożyć osobiście, wysłać pocztą lub kurierem na adres:
Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa
2. przesłać za pomocą elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP)
w terminie: od 27 grudnia 2012 r. do 28 lutego 2013 r. do godziny 16.00 16.30
Wniosek o dofinansowanie wypełnia się za pomocą elektronicznego Generatora Wniosków Aplikacyjnych. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu składania wniosków zostały zawarte w „Wytycznych dla Projektodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki" pobierz plik (1 397kB) w ramach konkursu o nr POKL/2.1.2/FS.
Dokumentacja konkursowa (w tym umowa o dofinansowanie)
Procedura odwoławcza:
- Środkami odwoławczymi na etapie przedsądowym są protest oraz odwołanie.
- Protest oznacza pisemne wystąpienie Projektodawcy o ponowne sprawdzenie zgodności złożonego wniosku z kryteriami wyboru projektów lub poprawności przeprowadzenia postępowania konkursowego.
- Odwołanie oznacza pisemne wystąpienie Projektodawcy i dotyczy kwestii będących uprzednio przedmiotem protestu.
- Od wyniku zakończonego postępowania odwoławczego na etapie przedsądowym Projektodawcy przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Pytania prosimy kierować na adres e-mail: info@parp.gov.pl lub telefonicznie pod numerami: (22) 432 89 91-93 oraz 801 33 22 02, w godzinach od 10.00 do 16.00.