Nabór wniosków o dofinansowanie projektów innowacyjnych testujących w ramach II Priorytetu PO KL
Nabór zamknięty
POLSKA AGENCJA ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
jako Instytucja Wdrażająca (Instytucja Pośrednicząca II stopnia)
w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, 2007 - 2013
działając na podstawie rozporządzenia z dnia 20 czerwca 2008 r. Ministra Rozwoju Regionalnego w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, 2007-2013 (Dz. U. Nr 111, poz. 710 z późn. zm.)
ogłasza konkurs otwarty o nr
POKL/2.4/2010/I
Na składanie wniosków o dofinansowanie projektów innowacyjnych testujących
w ramach II Priorytetu PO KL „Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących”
Dofinansowanie będzie udzielane na:
realizację projektów innowacyjnych testujących, czyli takich, które mają na celu wypracowanie nowych rozwiązań, ich upowszechnianie oraz włączanie do głównego nurtu polityki. Projekty objęte wsparciem muszą dotyczyć jednego z poniższych tematów:
- Analiza, testowanie i wdrażanie idei flexicurity
- Analiza, testowanie nowych metod zarządzania różnorodnością w przedsiębiorstwie
- Działania mające na celu wsparcie pracodawców oraz pracowników przedsiębiorstw przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne.
O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się reprezentatywne organizacje związkowe i reprezentatywne organizacje pracodawców - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno - Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego (Dz. U. z 2001 r. nr 100, poz. 1080 z późniejszymi zmianami).
Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach niniejszego konkursu wynosi 15 mln PLN. W ramach tej kwoty utworzono rezerwę w kwocie 750 000,00 PLN z przeznaczeniem na ewentualne odwołania projektodawców od wyników oceny.
Możliwa do uzyskania kwota dofinansowania wynosi do 100% całkowitych wydatków kwalifikowanych projektu. Całkowita wartość projektu nie może przekraczać 5 000 000 PLN. Zasady dotyczące udzielania pomocy publicznej i określania wysokości dofinansowania zostały zawarte w „Wytycznych dla Projektodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” dot. projektów innowacyjnych testujących (pobierz plik) (644kB).
Ocena formalna i merytoryczna wniosków o dofinansowanie projektu będzie prowadzona w oparciu o następujące kryteria wyboru projektów:
- kryteria ogólne:
- kryteria formalne (ocena formalna);
- kryteria merytoryczne (ocena merytoryczna);
- kryteria horyzontalne (ocena merytoryczna).
- kryteria szczegółowe:
- kryteria dostępu (ocena formalna i merytoryczna);
- kryteria strategiczne (ocena merytoryczna).
Szczegóły dotyczące procesu oceny wniosków o dofinansowanie projektu zawarte są w „Wytycznych dla Projektodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” dot. projektów innowacyjnych testujących (pobierz plik) (644kB).
W zależności od liczby złożonych wniosków o dofinansowanie, maksymalny czas przewidziany na ocenę wniosku o dofinansowanie projektu oraz podanie do publicznej wiadomości wyników oceny merytorycznej wyniesie do 74 dni roboczych od daty zamknięcia naboru projektów.
Wnioski o dofinansowanie projektów należy przesyłać na adres lub składać w siedzibie
Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Ul. Pańska 81/83
00-834 Warszawa
w terminie: od 21 maja do 29 października 2010 r. do godziny 16:30
Szczegółowy tryb prowadzenia naboru został określony w „Wytycznych dla Projektodawców ubiegających się o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki” dot. projektów innowacyjnych testujących (pobierz plik) (644kB).
Projektodawca składa wniosek o dofinansowanie przygotowany w elektronicznej aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych. Przez wersję elektroniczną rozumie się plik XML (ZIP_POKL). Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć w wersji papierowej w 2 egzemplarzach – co najmniej 1 oryginał + co najwyżej 1 kopia dokumentacji poświadczonej za zgodność z oryginałem oraz w wersji elektronicznej (na nośniku CD/DVD). Dodatkowo należy dołączyć wniosek w formacie pliku pdf. Obydwie wersje (papierową i elektroniczną), wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście, wysłać pocztą lub kurierem na adres PARP:
Wniosek należy złożyć w zamkniętej kopercie, która musi:
- być opatrzona następującym sformułowaniem: “Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu innowacyjnego w ramach Priorytetu II PO KL”,,
- zawierać pełną nazwę Projektodawcy i jego adres.
Wnioski przesłane w inny sposób (np. faksem czy pocztą elektroniczną) lub dostarczone na inny adres nie będą rozpatrywane.
Dokumentacja konkursowa dot. projektów innowacyjnych testujących
Procedura odwoławcza
- Środkami odwoławczymi na etapie przedsądowym są protest oraz odwołanie.
- Protest oznacza pisemne wystąpienie Projektodawcy do PARP, w którym kwestionuje on ocenę zgłoszonego przez siebie wniosku o dofinansowanie dokonaną przez Komisję Konkursową lub poprawność przeprowadzenia postępowania konkursowego, skutkującą negatywną oceną projektu.
- Odwołanie oznacza pisemne wystąpienie Projektodawcy do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i dotyczy kwestii będących uprzednio przedmiotem protestu.
- Od wyniku zakończonego postępowania odwoławczego na etapie przedsądowym Projektodawcy przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Pytania prosimy kierować na adres: e-mail: info@parp.gov.pl lub telefonicznie pod numerami: (022) 432 89 91-93 oraz 0 801 33 22 02, w godzinach od 10.00 do 16.00.